Temat: PETRA NEMCOVA MISS FORUM PN AD 2008
    Zachęcam do głosowania na Jaqueline Carvalho. Poprzednie zdjęcie słabe, nie oddaje w pełni jej wdzięków.

Polska- Brazylia 0-3 (17:25, 13:25, 19:25).

Sklady:
    Polska: Bełcik, Skowrońska, Mróz, Liktoras, Rosner, Przybysz, Zenik (libero) oraz Pycia, Skorupa, Mirek, Kaczor, Bamber
    Brazylia: Sheila Castro, Caroline Gattaz, Valeska Menezes, Welissa Gonzaga, Marcelle Moraes, Jaqueline Carvalho, Oliveira Alvim de Fabiana (libero) oraz Albuqueque Carolina, Silva Raquel Poluci, Renata Colombo

Mecz podobnie jak przed tygodniem- bez żadnej historii. W początku kazdego seta Brazylijki uzyskiwały wysoka przewagę (8-3 w kazdym), a potem tylko ją utrzymywały, a nawet jeszcze bardziej powiększały. Polskie reprezentantki można by jedynie pochwalic za ambitną grę w obronie, jednocześnie ganiąc za fatalny atak.
    Najbliższe mecze: z Chinami (sobota) oraz Niemkami (niedziela)

buk:expekt

Drugi półfinał kobiet w siatkówce w którym zmierza sie gospodynie turnieju Chinki oraz faworyt do złotego medalu Brazylijki. Brazylijki ida jak burza wygrali narazie wszystkie dotychczasowe mecze i przy tym nie tracąc zdanego seta.Bilans 6-0 i 18-0 robi wrażenie.Jak dla mnie te spotkanie skończy sie najwyżej w czterech setach i warto zagrać ten typ Brazylijki pokazują najlepsza siatkówkę i udowadniają ze są głównym faworytem do złota. A Chinki które nie rozpieszczaj swoich kibiców gra nie powinny robic problemów Brazylijka.Siatkarką Chin nie pomoże nawet ze graja u siebie.Moim zdaniem nie wytrzymają napięcia spotkania.Stres je "zje"

9 Ruirui Zhao
    10 Ming Xue

Turnieju o Puchar Świata w Hamamatsu

Polki przegrały z Brazylijkami 0:3 w meczu grupy B siatkarskiego Pucharu Świata rozgrywanego w Japonii.

Polska - Brazylia 0:3 (12:25, 20:25, 22:25)

Polska: Magdalena Śliwa (1), Katarzyna Skowrońska - Dolata (8), Eleonora Dziękiewicz (6), Małgorzata Glinka (12), Milena Rosner (2), Maria Liktoras (10), Mariola Zenik (libero) oraz Milena Sadurek, Agata Sawicka, Anna Podolec (6), Agnieszka Bednarek.

Brazylia: Oliveira Walewska (6), Paula Pequeno (15), Helia Souza (1), Fabiana Claudino (11), Jaqueline Carvalho (12), Sheilla Castro (12), Fabiana de Oliveira (libero) oraz Natalia Pereira.

Temat: Wieści ze wszystkich lig siatkówki
    Polka kandydatką na Miss Serie A

Katarzyna Skowrońska-Dolata

Katarzyna Skowrońska-Dolata jest jedną z polskich sportsmenek, do której pasuje określenie młoda, piękna i bogata. W poprzednim sezonie została wybrana Miss Serie A siatkarek, uważanej za najsilniejszą ligę świata.
    W tym sezonie dwukrotna mistrzyni Europy zmierza znowu po ten tytuł. W konkursie prowadzonym przez jeden z włoskich portali internetowych Katarzyna Skowrońska-Dolata awansowała do finału z reprezentantką Brazylii Jaqueline Marią Pereirą De Carvalho (Monte Schiavo Jesi). Głosowanie zakończy się 21 czerwca.

Temat: Najładniejsze sportsmenki:)
    Przyjmująca siatkarskiej reprezentacji Brazylii - Jaqueline Carvalho mhmmm...

Temat: Foto zabawa

Jaqueline Carvalho - proszę fotkę tej siatkarki, tylko taką większą, żeby coś było widać (bez kudłatych myśli)

Temat: Ładne panie na śniadanie (no pewnie nie tylko ;))... :p
    Mam ogromną prośbę !

Możecie ( kto ma ) wkleić zdjęcie siatkartki reprezentacji Brazyli Jaqueline Carvalho

Będę ogromnie wdzięczny , gdyż nie mogę jej nigdzie znaleść

Temat: Turniej w Montreux (K)
    Brazil-China 1 @1.35

Brazylijki odmlodzily troszke kadre po IO, ale nie przelozylo sie to jakos na gorsza gre reprezentacji. Jest to zespol najrowniej grajacy i raczejnnie tracacy seriami punkty jak to ma miejsce w kobiecej siatkowce. Siatkarki Canarinhos, ciesza sie z gry i z kazdego wygranego meczu tak samo, a po zawsze biegna do kamer i pozdrawiaja rodzine .
    Chinki pierwsze dwa mecze wygraly - z Polska gladko, ale wczoraj z Niemkami wymeczone 3:2 (ktorym Brazylijki nie daly wyjsc z 20stu!). Trzeci dzien turnieju i trzeci mecz, a na dodatek przeciwnikiem jest najlepsza reprezentacja swiata - mysle, ze moga powoli odczuwac to w nogach.
    Piekne Jaqueline Carvalho i Sheilla Castro, do tego na libero Fabi i reszta nie odstajaca gra siatkarek (Sassa, Fabiana itd.) daja gwarancje sukcesu w dziejszym meczu.

Italy-Netherlands 2 @1.8

Spodziewalem sie kursu w granicach @1.5-6 , a tutaj dzis taka niespodzianka i trzeba ja wykorzystac. Holenderki dobrze przygotowane do turnieju, prawie w pelnym skladzie na czele z siostrami Kim i Chaiumlne Staelens, piekna Manon Flier, Debby Stam i Caroline Wensink. Zespol Oranje dodatkowo w wiekszosci zawodniczek gra razem w klubie HCC/net Martinus Amstelveen, wiec o zgranie nie ma sie co martwic.
    Wczoraj najlepiej punktującą była Manon Flier (20 punktów). 14 "oczek" zaliczyła Chaine Staelens. Holenderki wczoraj graly ladnie w przyjeciu co pozwolilo na prowadzenie kombinacyjnej gry przez Kim. Rowniez zagrywka 'siedziala' i 'pomarańczowe' zdobyly 8asów bezposrednio z serwu.
    Reprezentacja Wloch przyjechala odmlodzona na ten turniej co widac po zachowaniu niektorych zawodniczek: jak idzie to graja fajnie, a jak nie to juz kompletnie wszystko siada. Jedynie Ortolani i mloda Barcellini trzymaly dobry poziom.
    Wczoraj zespol Kuby podarowal az 36punktów po bledach - glownie w przyjeciu i zagrywce (a w tych elementach jak pisalem zespol holenderski wczoraj zagral bardzo dobrze).

Germany-Poland 1 @1.5

Dzisiaj ostatnia szansa na wygrana Polek w tym turnieju, bo z taka gra i skladem z Brazylijkami raczej szybie 0:3. Gra naszej kadry to jeden wielki chaos. Zero pomyslu, niewymuszone bledy i seriami tracone punkty to charakterystyka 1szego meczu z Chinkami. Nie mamy armat w ataku na tym turnieju i bardzo ciezko idzie nam ciułanie punktów. Poza tym Matlak zanim wszystko pouklada to troche czasu musi minac.
    Niemki wczoraj fajny wystep przeciwko Chinkom - trener Niemczyk, twierdzi ze po sezonie ligowym ekipa niemiecka jest 1-2 poziomy wyzej w przygotowaniu od naszej repry, wiec raczej cudów nie bedzie i dzis niestety druga wtopka Polek.

Manon Flier...

PŚ siatkarek: Polki bez szans, dramatyczne sceny w drugim secie

Polki przegrały z Brazylijkami 0:3 w meczu grupy B siatkarskiego Pucharu Świata rozgrywanego w Japonii. W drugim secie na parkiecie miały miejsce dramatyczne sceny, kiedy zasłabł sędzia główny tego spotkania i w asyście pomocników opuścił halę.
    Pierwszy set Polki rozpoczęły bardzo dobrze - od wspaniałego bloku Eleonory Dziękiewicz. Jednak Brazylijki bardzo szybko przejęły inicjatywę w meczu i po chwili nasze reprezentantki przegrywały już 2:5. W polskim zespole szwankowała przede wszystkim gra w ataku i po pierwszej przerwie technicznej Polki przegrywały już 3:8.

W dalszej części gry znakomicie spisywała się libero Brazylijek i właściwie każda kontra kończyła się zdobyciem punktu przez przeciwniczki Polek. Choć gra z upływem czasu stała się bardziej wyrównana, utrzymywała się przewaga zdobyta przez Brazylię w pierwszej części seta. Przy stanie 7:13 trener Polek, Marco Bonitta, poprosił o pierwszą przerwę.
    Niestety przerwa nie pomogła naszym reprezentantkom i po drugiej przerwie technicznej przewaga Brazylijek wzrosła do ośmiu punktów.

W końcowej części seta Polki zupełnie się pogubiły i przewaga Brazylii bardzo szybko rosła. Ostatecznie nasze reprezentantki przegrały 12:25.

Drugi set, podobnie jak pierwszy, Polki rozpoczęły znakomicie - od potężnego ataku Katarzyny Skowrońskiej. Jednak podobnie jak w pierwszej odsłonie były to miłe złego początki. Słaba zagrywka Polek i znakomite przyjęcie Brazylijek sprawiały, że przeciwniczki naszych reprezentantek nie miały większych kłopotów z rozegraniem. Przy stanie 6:3 dla Brazylii miała miejsce niecodzienna sytuacja - źle poczuł się sędzia główny tego spotkania i jego miejsce zajął drugi arbiter. Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły przegrywając 5:8.

W dalszej części gry Polki grały bardzo ambitnie, ale często nie kończyły ataków, a kontry Brazylijek były po prostu "zabójcze". Przy stanie 6:14 Marco Bonitta poprosił o przerwę.

Głównie dzięki świetnej grze Małgorzaty Glinki, Polki powoli zaczęły odrabiać straty i po drugiej przerwie technicznej przegrywały już "tylko" czterema punktami. Wprawdzie nasze reprezentantki nadal przegrywały, ale grały zdecydowanie lepiej niż w pierwszej odsłonie. Chociaż Polkom udało się "dojść" Brazylijki na dwa punkty (17:19), końcówka należała do przeciwniczek naszych reprezentantek i drugi set Polki także przegrały - 20:25.

Trzeci set rozpoczął się znakomicie dla Brazylii, która dość szybko objęła prowadzenie 3:0. Jednak bardzo ambitna gra naszych reprezentantek i świetna gra Glinki w ataku pozwoliła na odrobienie strat. Polki podjęły walkę i mecz był bardzo wyrównany - po pierwszej przerwie technicznej Brazylia prowadziła 8:6. Przewaga Brazylii zwiększyła się do czterech punktów dzięki znakomitemu serwisowi, z którym Polki nie potrafiły sobie poradzić - przy stanie 8:12 Marco Bonitta poprosił o przerwę. Po drugiej przerwie nasze reprezentantki przegrywały 10:16. Wprawdzie dobrze grały Podolec i Glinka, ale zawodziła Skowrońska która miała ogromne problemy z kończeniem ataków.

Kiedy Polki przegrywały 15:20 trener naszych reprezentantek poprosił o drugą przerwę. Po przerwie Polkom udało się zmniejszyć stratę do dwóch punktów - przy stanie 20:22 trener Brazylii poprosił o przerwę. Po przerwie mecz toczył się punkt za punkt i set zakończył się zwycięstwem Brazylii 25:22.